Stylovým doplňkem jsou zahradní jezírka

Součástí zahrady dnes nemusí být jenom trávník, keře, stromy a další okrasné nebo plodící rostliny. Poměrně zajímavým prvkem,

který do většiny zahrad přímo patří, je zcela určitě voda. Samozřejmě to, aby vzbuzovala obdiv a byla příjemnou součástí daného prostoru, jí musíme dát určitou formu. A to zajistí zahradní jezírka.

Právě voda je totiž přirozenou součástí přírody, a jelikož zahrada je také jejím kouskem, znamená to jediné, a to fakt, že sem dokonale patří. Už dávno totiž neplatí, že by současné moderní zahrady vynikaly pouze travnatou plochou po celé své délce. Nechat si zrealizovat jezírko však znamená obrátit se na profesionála. A proč? Jelikož ten má zkušenosti, znalosti a dovednosti, které logicky souvisí s tím, že výsledný výtvor bude opravdu za něco stát.

Zahradnictví u Krtka - Zahradní jezírka
Zahradnictví u Krtka - Zahradní jezírka

Dle naší fantazie

Zahradní jezírka mají výhodu, že mohou být skutečně jakákoliv. Zde záleží plně na naší fantazii a tak nejsme nijak omezováni v tom, jak by mělo mít jezírko velkou plochu, jaký by mělo mít tvar, nebo jak velkou by mělo mít hloubku. Samozřejmě v první řadě je dobré zohlednit hlavně parametry naší zahrady, a to aby našemu nápadu na realizaci vyhovovala. Profesionální poradenství v dané oblasti je zárukou toho, že nešlápnete vedle a finální návrh tak bude kombinovat všechny aspekty, na které je potřeba myslet.

Pokud si zmíníme ty nejzajímavější a nejoblíbenější varianty, potom určitě musíme začít u naprosté klasiky, kterou je zahradní jezírko kulaté, zhotoveno v různých variantách rozměrů. Stejně tak ale nechybí ani varianty, které počítají s klasickým oblým provedením, nebo s variantou, která kombinuje několik netradičních tvarů a celkově tak příjemně zapadá do celé krajiny. Co je v poslední době hitem, to je určitě kaskádovité jezírko, nebo zahradní jezírka s potůčkem, u kterých můžeme jasně vidět daný přítok vody. Ten ještě více zvýší dojem z toho, že jsme opravdu v přírodě, nikoliv jenom na naší zahradě.

Zahradní jezírka a čistota vody?

Tato otázka napadá mnoho lidí velmi často a tak je nutné na ni také objektivně odpovědět. Zatímco u klasických bazénů se neobejdete bez různých chemikálií, u zahradního jezírka budeme dodržovat stále jeho přírodní nádech, který spočívá i v tom, že zde může docházet ke kontinuální regeneraci vody výhradně v rámci přírodních procesů. To znamená, že bude dodržována biologická rovnováha, čímž se dokonale zamezí jakýmkoliv problémů s vodou, mezi které patří třeba její zelenání, nebo výskyt sinic. Ostatně stačí se jít podívat do přírody, kde je celá řada jezírek, které jsou stále dokonale čisté. A tohoto procesu bude dosaženo i na vaší zahradě, a to třeba využitím i správných rostlin, nebo také živočichů, které je možné do jezírka nasadit.

Možnosti jsou v tomto směru také téměř neomezené, pouze je třeba dodržet rovnováhu daného ekosystému a tak nekombinovat druhy, které spolu být nemohou. Nejčastěji samozřejmě dochází k umístění několika druhů ryb, stejně jako rostlin vodních, nebo také rostlin okrasných, které jsou vysazovány okolo.

 

Čím zahradní jezírko vylepšit?

Je jasné, že nikdo nechce, aby zahradní jezírko bylo doslova jenom dírou s vodou, která se nachází ve vaší zahradě. V tomto ohledu můžete vše ozvláštnit mnoha prvky, které celkově dotvoří onen unikátní nádech, který ve spojení s vaší zahradou budou mít. Mohou to být nejenom zmíněné rostliny, ale také četné množství větších či menších kamenů, či to může být také dřevěné molo. A pokud je něco, co je skutečným hitem posledních let, je to takzvané koupací jezírko, které kombinuje výhody estetického prvku, ale i klasické možnosti, jak se osvěžit a vykoupat se v dokonale čisté, tedy stoprocentně přírodní vodě přímo na ploše vaší zahrady.

Zahradnictví u krtka

Sídlo firmy:
K MĚCHOLUPŮM 777, 109 00 PRAHA 10

Adresa provozovny:
K MĚCHOLUPŮM 777, 109 00 PRAHA 10
(KŘIŽOVATKA ULIC K MĚCHOLUPŮM A KUTNOHORSKÁ,
NAPROTI ČERPACÍ STANICI “TANK ONO”, AREÁL ZAHRADNICTVÍ)

VIRTUÁLNÍ PRODHLÍDKA


Otevírací doba: 
PO-PÁ: 9:00 - 18:00
SO-NE: 9:00 - 18:00


Prodejna:
Tel.: +420 774 07 07 07
e-mail: zahradnictvi-jandl@seznam.cz

Zahradnické služby – objednávky: 
Tel.: 777 97 77 77
e-mail: info@rousal.cz