Služby spojené se správou velkých travnatých ploch

Jak na správu velkých travnatých ploch?

Sen o velké zahradě s dokonalým trávníkem může být skvělý, ale je třeba počítat s tím, že s údržbou dané plochy je spojeno mnoho námahy. Samozřejmě podobné to může být i se správou velkých travnatých ploch v parcích, na sportovištích, nebo na veřejných prostorách. Samozřejmě zvládnout vše svépomocí by bylo poměrně neefektivní, a to hlavně s ohledem na vynaloženou námahu, které může jít ruku v ruce i s tím, že nemáte kvalitní techniku. V takových případech se více než kdy jindy hodí pomoci profesionála, který vám správu velkých travnatých ploch nabídne.

Služby spojené se správou velkých travnatých ploch
Služby spojené se správou velkých travnatých ploch

Není to jenom sekání

Samozřejmě sekání trávy a udržování té správné výšky je to hlavní a především v létě se jedná o činnost, která musí být vykonávána skutečně pravidelně. Jinak travnatý porost nejenom ztrácí svůj dokonalý vzhled, ale stejně tak může ztrácet i svou kvalitu. A pokud o kvalitě mluvíme, je třeba se zaměřit také na další dostupné služby, které můžete jako klienti využívat.

Mezi to hlavní rozhodně patří celkové provzdušňování trávníků, což má velmi pozitivní vliv na kvalitu. A to proto, že se jak do zeminy, tak i k samotným rostlinkám může dostat mnohem více kyslíku, který je jak známo pro správný růst rostlin to hlavní, jelikož během dne ho aktivně zpracovávají. Další nabízenou činností je také aretifikace, která také souvisí s provzdušňováním, a to pomocí děr, které jsou do trávníku umístěny a následně zasypány pískem. Tento krok zajistí mnohem lepší výměnu půdních plynů, což opět napomáhá mnohem lepšímu a kvalitnějšímu růstu.

Zbavte se také plevele a škůdců

Co trávníku nejenom v létě také hrozí, to jsou škůdci. A to jak z živočišné říše, tak to jsou samozřejmě i škůdci z říše rostlinné. Může se jednat hlavně o plevel, který je třeba odstranit. I tato služba s komplexní údržbou velkých ploch souvisí, a pokud je využívána technologie odstranění, tak samozřejmě ta chemická. Ta je nejenom vysoce účinná, ale je také bezpečná s ohledem jak na zdravotní nezávadnost, tak i s ohledem na to, aby látky nijak nepoškodily trávník jako takový, ale došlo jenom k vyhubení plevele.

S odstraněním škůdců a plevele samozřejmě souvisí i prevence, kdy mohou být aplikovány účinné postřiky určené k tomu, aby se právě vašemu trávníku vyhýbalo vše, co by mohlo mít vliv na jeho krásu a samozřejmě i kvalitu. I to je jedna s poskytovaných služeb, která vám jak ušetří čas a námahu, tak se projeví svou kvalitativní vlastností.

Nejenom péče o váš trávník

S rozsáhlými travnatými plochami ale mohou souviset i další práce, u kterých je dobré najmout si profesionála, pokud chcete uspořit jak svůj čas, tak i námahu. Může se jednat třeba o nezbytný střih keřů, který taktéž napomáhá k zlepšení jejich kvality růstu, stejně jako napomáhá k celkovému zvelebení vzhledu vaší zahrady, nebo jiného venkovního prostoru. Stejně tak se nabízí i možnost ošetřování dalších zpevněných ploch, které se dané lokality, vašeho pozemku, přímo týkají.

Stejně tak lze využít i služby spojené s prořezem stromů, a to nejenom těch ovocných na vaší zahradě, ale i těch, které byly vysázeny za účelem zvýšení celkové estetické hodnoty daného prostoru. Dojde tak ke komplexní péči i o tyto živé rostliny, taktéž s ohledem na to, co vlastně potřebují ke svému bezproblémovému růstu, ale i ke své kráse.Jednorázově i pravidelně

Dané služby lze logicky využívat s ohledem na vaše požadavky a potřeby. Může se jednat o činnost jednorázovou, kdy potřebujete dlouhodobě zanedbávanou plochu zvelebit, stejně jako se může jednat o služby pravidelné, kdy kompletní péči svěříte profesionálovi, který na to má nejenom kapacitu, ale má také potřebné vybavení, znalosti a logicky i bohaté zkušenosti nejenom z odvětví péče o zahradu.

Zahradnictví u krtka

Sídlo firmy:
K MĚCHOLUPŮM 777, 109 00 PRAHA 10

Adresa provozovny:
K MĚCHOLUPŮM 777, 109 00 PRAHA 10
(KŘIŽOVATKA ULIC K MĚCHOLUPŮM A KUTNOHORSKÁ,
NAPROTI ČERPACÍ STANICI “TANK ONO”, AREÁL ZAHRADNICTVÍ)

VIRTUÁLNÍ PRODHLÍDKA


Otevírací doba: 
PO-PÁ: 9:00 - 18:00
SO-NE: 9:00 - 18:00


Prodejna:
Tel.: +420 774 07 07 07
e-mail: zahradnictvi-jandl@seznam.cz

Zahradnické služby – objednávky: 
Tel.: 777 97 77 77
e-mail: info@rousal.cz