Kobercové trávníky jsou skvělým řešením

Proč kobercové trávníky a jaké mají výhody?

Trávník je neodmyslitelnou součástí každé zahrady. Dotváří tak celkovou krásu spojenou se zelení,

stejně jako umožní relaxaci, nebo sportovní aktivitu. Na trávníku si můžeme udělat piknik, můžeme si s našimi dětmi zahrát fotbal, stejně jako si na něho můžeme jenom lehnout a odpočívat. Možností využití je spousta. Co s nimi ale souvisí, to je jejich kvalita. Samozřejmě založit trávník můžeme sami, ale bude nás to stát nejenom mnoho práce, ale i mnoho času. Lepší volbou je profesionál, kterým jsme my sami. A to proto, že nabízíme i kobercové trávníky.

O co se jedná?

Jestli slyšíte výraz kobercové trávníky poprvé, je třeba říci, o co se konkrétně jedná a jak vše vypadá. Vše se dá odvodit už ze samotného názvu, kde je použité slovo koberec. A to zde rozhodně není použito náhodou, jelikož daná možnost klasický interiérový koberec náramně připomíná. Zatímco klasický postup je ten, že trávník musíte nejprve zasít, u kobercového trávníku dochází k tomu, že ho položíte – tedy jako koberec.

V tomto směru se samozřejmě výhody vážou hlavně k jednoduchosti, ale i rychlosti. Samozřejmostí by mělo být to, aby danou pokládku realizoval profesionál, který tak přiveze jednotlivé kusy kobercových trávníků, které vloží na vaši zahradu. Poté stačí několik základních úprav a vše je hotovo.

Zahradnictví u Krtka - Kobercové trávníky
Zahradnictví u Krtka - Kobercové trávníky

Jak vše probíhá?

V první řadě je třeba zmínit, že kobercové trávníky respektive jejich instalace probíhá extrémně rychle. Pokud budeme konkrétní, tak výjimkou není situace, kdy ráno vidíte na své zahradě pouze hlínu, zatímco večer už se můžete chlubit dokonale zeleným trávníkem. Prvním krokem je tedy příprava samotného terénu, kdy by základem měla být do roviny srovnaná zemina, bez větších kamenů, nebo případných dalších nečistot. Jakmile je tento podklad připravený, může dojít k samotné pokládce kobercového trávníku.

Ten je na místo dopraven v podobě několikametrových pásů, které jsou prakticky srolovány – jako klasický koberec. Samotná pokládka je tak velice jednoduchá, jelikož následně jsou dané pásy umisťovány na požadované místo tak, aby dokonale navazovaly jak na sebe, tak i na případné okolí, jako jsou chodníky, dekorační kameny, nebo třeba i další rostliny.

Kde všude je možné kobercové trávníky využívat?

Možností je skutečně více než dost a tak pokud začneme tou nejvyužívanější, tak se samozřejmě jedná o zahrady u našich rodinných domů. A to ať už v případě, kdy chceme nechat zahradu kompletně zrealizovat, nebo ve chvíli, kdy zkrátka současný trávník neodpovídá našim potřebám a potřebuje revitalizaci. Stejně tak ale kobercové trávníky najdou uplatnění i na různých sportovištích. Je řada sportovních areálů, kde je vyžadován kvalitní travnatý povrch a koberce jsou pravidelně využívány. Nejlepším příkladem mohou být fotbalová hřiště. Zde jsou využívány i na opravy již výrazně vyšlapaných míst – v oblasti takzvaného malého vápna, před brankou.Kobercové trávníky a výhody daného řešení?

V první řadě je to určitě rychlost, jelikož nový trávník můžete mít bez problémů i za několik dní, přičemž samotné položení a finální úprava nemusí být delší, než 24 hodin. Další výhodou je ale i kvalita, v rámci které musíme zmínit, že dodávané typy trávníků opravdu splní kvalitativní požadavky i náročných zákazníků. Stejně tak tomu je i v budoucnu, jelikož dané koberce se velmi dobře a rychle „chytnou“ a následně už čerpají živiny z podkladové zeminy. Díky tomu samozřejmě působí celistvým dojmem a tak na první pohled skutečně není poznat, že byl váš trávník realizován právě tímto způsobem. Rozhodně se není třeba ani bát toho, že by se snad na určitých místech uvolňoval a nebyl s podkladovým materiálem spojený. Zde se naplno využije kořenový systém, díky kterému je za pár dní možné zahradu bez jakéhokoliv omezení využívat.

Zahradnictví u krtka

Sídlo firmy:
K MĚCHOLUPŮM 777, 109 00 PRAHA 10

Adresa provozovny:
K MĚCHOLUPŮM 777, 109 00 PRAHA 10
(KŘIŽOVATKA ULIC K MĚCHOLUPŮM A KUTNOHORSKÁ,
NAPROTI ČERPACÍ STANICI “TANK ONO”, AREÁL ZAHRADNICTVÍ)

VIRTUÁLNÍ PRODHLÍDKA


Otevírací doba: 
PO-PÁ: 9:00 - 18:00
SO-NE: 9:00 - 18:00


Prodejna:
Tel.: +420 774 07 07 07
e-mail: zahradnictvi-jandl@seznam.cz

Zahradnické služby – objednávky: 
Tel.: 777 97 77 77
e-mail: info@rousal.cz