Interiérová zeleň

Abychom měli útulné bydlení, je třeba si jej vybavit nejen vkusným a praktickým nábytkem, ale také dbát na výběr doplňků.

Každá maličkost může mít velký význam. A pokud si chcete pustit do interiéru alespoň trochu přírody, rozhodně by u vás doma neměla chybět interiérová zeleň. Možná si říkáte, že pěstovat květiny v bytě není nic složitého, že to zvládne každý. O to více můžete být překvapeni, až vám oblíbená květina po pár týdnech uschne, orchidej nevykvete řadu let a velké květiny opadávají. Zkrátka péče o květiny je věda. Zahradnictví Roušal vám poskytne prvotřídní služby v oblasti interiérové zeleně.

Interiérová zeleň
Interiérová zeleň

Které květiny jsou vhodné do bytu?

Květin, které lze umístit do bytu, je mnoho. Některé jsou náročnější, jiné méně. Květiny do bytu můžeme rozdělit na kvetoucí a nekvetoucí. Rozkvetlé květiny vypadají velmi působivě, ale jsou o dost náročnější na údržbu. Obecně platí, že květiny se nejvíce hodí do obývacího pokoje, do ložnice bychom je umísťovat neměli vůbec.

Nepatříte mezi velké pečovatele o květiny? Pak zvolte agáve. Tato polopouštní exotická rostlina je velice nenáročná a odolá i naší nedostatečné péči. Velkou výhodou je, že nepotřebuje příliš často zalévat, nejlépe se jí bude dařit na teplém a hlavně slunném stanovišti.

Další oblíbenou rostlinou, která je doma často pěstována, je begonie. Ta se těší záplavou barevných květů a okrasnými listy. Jde o velmi pěknou pokojovou rostlinu, která váš interiér skutečně ozdobí.

Velmi atraktivní hrnkovou rostlinkou je takzvaná guzmánie. Její barevné listy vzdáleně připomínají hořící plameny. Jde o velmi zvláštní rostlinu, která zaujme na první pohled. Tato rostlina si však žádá vysokou vlhkost vzduchu a umístění na světlém až pohostinném místě. Má ráda teploty nad 20 stupňů. Guzmánie je více náročná, pokud ji budete přelévat, nebo naopak zalévat málo, listy začnou postupně uhnívat nebo vadnout.

Velmi nenáročná rostlina, kterou můžeme najít prakticky v každé domácnosti, je takzvaná Dracaena, která se k nám dostala až z dalekého Madagaskaru. Můžete mít malou rostlinku, která však dorůstá až do výšky 100 cm, je však třeba ji pravidelně přesazovat, aby mohla dostatečně růst.

Veškerá interiérová zeleň a mnohé další je dostupná v zahradnictví Roušal. Odborný personál vám také rád poradí, jak o květiny pečovat. V případě potřeby si můžete nechat udělat komplexní nabídku, společnost sama navrhne květiny do vašeho interiéru. Pokud bydlíte ve větším domě, pak je tato služba k nezaplacení. Je třeba pečlivě zvážit, na jaké místo květiny uložit, jak o ně pečovat a udržovat je.

Interiérová zeleň na terasu

Nejen interiér si žádá dokonalost každým coulem. Součástí domů bývají také terasy. Velmi pěkně působí, když je vyzdobíte květinami. Velmi efektní jsou zejména květiny ve velkých ozdobných nádobách. Pokud se rádi obklopujete květinami, pak se obraťte na zahradnictví Roušal. Květiny jsou symbolem něhy a lásky, zároveň mají dokonale uklidňují schopnost. Není krásnějšího pohledu než na rozkvetlé květiny všude kolem vás.

Péče o květiny

Interiérová zeleň a její umístění je klíčové, nicméně následná péče je také velmi důležitá. Dobře si zjistěte, jak o květiny pečovat. Některé vyžadují zalévat denně, jiné můžete zalít pouze jednou týdně. Pokud víte, že na pravidelnou zálivku určitě zapomenete, raději dejte přednost méně náročným květinám. To bychom mohli doporučit také lidem, kteří jezdí na delší dobu mimo domov a o květiny se nemá kdo starat.

Nebojte se oslovit profesionály

Nestyďte se za to, že vám péče o kytky moc nejde. Nikdy není pozdě obrátit se na zkušené lidi, pro které je interiérová zeleň a vše kolem ní radost. Odměnou vám budou krásné vzrostlé rostliny vhodně uspořádané po celém domě, které vytvoří příjemnou atmosféru.

Zahradnictví u krtka

Sídlo firmy:
K MĚCHOLUPŮM 777, 109 00 PRAHA 10

Adresa provozovny:
K MĚCHOLUPŮM 777, 109 00 PRAHA 10
(KŘIŽOVATKA ULIC K MĚCHOLUPŮM A KUTNOHORSKÁ,
NAPROTI ČERPACÍ STANICI “TANK ONO”, AREÁL ZAHRADNICTVÍ)

VIRTUÁLNÍ PRODHLÍDKA


Otevírací doba: 
PO-PÁ: 9:00 - 18:00
SO-NE: 9:00 - 18:00


Prodejna:
Tel.: +420 774 07 07 07
e-mail: zahradnictvi-jandl@seznam.cz

Zahradnické služby – objednávky: 
Tel.: 777 97 77 77
e-mail: info@rousal.cz